Czym jest Blended learning?
Beneded learning to nauczanie mieszane, czyli połączenie nauczania stacjonarnego w klasie (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z nauczaniem online. Blended learning poprzez nowoczesne technologie wspiera uczniów w procesie nauczania i znacznie indywidualizuje nauczanie, co sprawia, że nauka jest bardzo skuteczna.
Dlaczego warto korzystać z metody Blended learning? Jakie ma ona zalety? Skoro uważa się ją za jedną z najefektywniejszych metod nauczania dorosłych, dlaczego by nie stosować jej w nauczaniu dzieci?
Nauka dostosowana do potrzeb dzieci
W pierwszej kolejności chciałbym podkreślić, że spersonalizowane nauczanie dla dzieci, dostosowane do ich potrzeb, łączące różne metody nauczania jest o wiele bardziej skuteczne od tradycyjnych metod nauczania. W kursach Blended learning łączących e-lerning z tradycyjnymi zajęciami dzieci mogą dowolną ilość razy utrwalać te zagadnienia, które sprawiają im najwięcej trudności. Dla każdego dziecka inne zagadnienie może być trudne, i tak Krzyś uczący się liczebników w j. angielskim może powtórzyć zadanie dwukrotnie, a Jaś tylko raz, ponieważ zna już liczebniki. Każde dziecko, które posiada własne konto na platformie e-learningowej, może sprawdzać swoje postępy, co powinno poprawić, a co opanowało już bardzo dobrze. Udostępnione piosenki dzieci mogą odsłuchiwać dowolna ilość razy.
Nieograniczony dostęp do wiedzy
Dzięki dostępowi do platformy e-learningowej z ćwiczeniami w formie atrakcyjnych gier dzieci mogą się uczyć w każdej wolnej chwili, w domu, w podróży. Aby poszerzać wiedzę potrzebny jest tylko tablet, komputer, laptop.
Widoczność postępów i motywacja
Nauczyciele mają stały wgląd w postępy swoich uczniów, mogą je kontrolować i udzielać informacji rodzicom. Uczniowie od razu otrzymują informację zwrotną, czy dobrze wykonały zadanie. Mało tego, dzieci spontanicznie powtarzają zadanie gdy otrzymają tylko jedną gwiazdkę i robią to bardzo chętnie.
Nowoczesne technologie są bardzo atrakcyjne dla dzieci
Dzieci kochają nowoczesne technologie, a elementy grywalizacji bardzo uatrakcyjniają zajęcia. Technologii nie należy się bać, nie chodzi przecież o to, żeby całkowicie zakazać dzieciom używania nowoczesnych technologii, lecz pokazać im jak mądrze z niej korzystać.
Im bardziej stosujemy zróżnicowane podejście do nauczania: nauczanie w małych grupach, w parach, online, tym bardziej uczniowie stają się wszechstronni podczas uczenia się i komunikowania. Takie różnorodne nauczanie jest także wierniejszym odwzorowaniem dzisiejszego świata.
Zapraszamy na Dni Otwarte we wrześniu: KLIK