Czym jest nowoczesna edukacja językowa?

Pierwsze skojarzenie z nowoczesną edukacją to narzędzia takie jak komputery i tablety, tablice interaktywne oraz aplikacje mobilne.

Pierwsze skojarzenie z nowoczesną edukacją to narzędzia takie jak komputery i tablety, tablice interaktywne, aplikacje mobilne. W ciągu kilku ostatnich miesięcy świat się diametralnie zmienił, a wraz z wybuchem epidemii Covid-19 wszyscy wyruszyliśmy do wirtualnego świata, to przysporzyło nam wielu problemów, ale także otworzyło przed nami wiele nowych możliwości.

Dzisiaj  mamy dostęp do nieskończonej ilości materiałów dydaktycznych i metod nauczania, dostępnych na wyciągnięcie ręki, wybór może być trudny.. 

Na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń w edukacji językowej, mogę śmiało powiedzieć, że nowoczesna edukacja to połączenie wielu naczyń wzajemnie ze sobą powiązanych: odpowiednio dobranych narzędzi dydaktycznych, starannie zaplanowanego programu nauczania i przyjaznego nauczyciela oraz komfortowych, bezpiecznych  warunków do nauki zarówno dla dzieci jak i nauczyciela.

Aby Twoje dziecko skutecznie opanowało język obcy, potrzebny jest jasno wyznaczony cel, cel długofalowy, który będzie przecież realizowany przez kilkanaście lat. Ten plan to strategia rozwoju językowego dla Twojego dziecka, która wyznacza etapy i wskaże małe kroki, które z kolei pozwolą dojść do celu głównego.

W osiągnięciu sukcesu Twojego dziecka istotną rolę odgrywa odpowiedni przewodnik – wspierający nauczyciel stosujący różnorodne aktywności, dostosowane do potrzeb i potencjału Twojego dziecka.

Nowoczesna edukacja, to taka, która pozwala dzieciom wykorzystać ich talenty i naturalny potencjał w maksymalny sposób. Każde dziecko jest inne i w swoim tempie zdobędzie szczyt swojej góry – nabędzie nie wiedzę lecz kompetencje językowe. Ta droga powinna być przyjemna, i jest przyjemna, dzięki skutecznym metodom motywowania naszych uczniów. Nauka w małych, maksymalnie 8 osobowym grupom daje Ci pewność, że Twoje dziecko ma uwagę i wsparcie lektora na zajęciach. 

Nowoczesna szkoła nie ucieka od technologii. Dzieci kochają technologię, jest ona ogromnym wsparciem w procesie nauczania, angażuje uwagę dzieci, ale nie zastąpi kontaktu z kompetentnym nauczycielem.  Ważne jest, by umiejętnie ją wykorzystać i wyważyć proporcje pomiędzy aktywnościami multimedialnymi oraz innymi aktywnościami bez prądu.

Jestem wielką zwolenniczką nowoczesnych technologii, w Simon says już na długo przed wybuchem epidemii wykorzystywaliśmy innowacyjne rozwiązania, które wyposażają dzieci w kompetencje przyszłości, sprawiają, że proces nauczania jest łatwy i przyjemny dla ucznia i nauczyciela. 

Umiejętność komunikowania się w j. angielskim to dzisiaj nie wybór, lecz konieczność – jedna z podstawowych kompetencji XXI wieku. Zaleca się, by od najmłodszych lat wzbudzać w dzieciach ciekawość różnymi kulturami i językami. Dlatego tak ważne jest rozbudzanie w dzieciach zainteresowania do nauki j. obcych, a nie traktowanie  języka angielskiego jak kolejny przedmiot szkolny, którego uczymy się dla dobrych ocen. Znajomość języka obcego to bezterminowy bilet komunikacji z ludźmi na całym świecie. 

Nowoczesna nauka obcego to pozytywny proces i przygoda, przyjemne spędzanie czasu wśród rówieśników, zabawa, odnoszenie sukcesów, nabieranie pewności siebie poprzez uczenie się na własnych błędach.

Kluczem do przyszłego porozumiewania się Twojego dziecka bez barier językowych jest dokładnie zaplanowana i przemyślana ścieżka językowa, nad której jakością czuwają eksperci. W naszej szkole dzieci od najmłodszych lat przygotowywane są do brytyjskich egzaminów Cambridge, co pozwala im doświadczać sprawdzenia ich wiedzy, wzmacnia ich poczucie wartości i daje satysfakcję ze znajomości języka angielskiego.

Nasz program nauczania łączy elastycznie wiele metod, w tym Blended Learning – oprócz zajęć z nauczycielem uczniowie mają oraz dostęp do zasobów online w domu, co pozwala na zindywidualizowanie procesu nauczania. Wykorzystujemy nowoczesne i angażujące materiały dydaktyczne, przygotowane przez światowej klasy ekspertów od nauczania dzieci, zawierające fascynujące gry, zabawy, piosenki, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci.  

Nasi uczniowie mają także dostęp do biblioteki anglojęzycznej z nagrodzonymi w dziedzinie literatury do nauki j. angielskiego komiksami wydawnictwa e-future

Wierzymy, że nowoczesna szkoła to także szkoła przyjazna rodzicom, którzy biorą aktywny udział w edukacji swoich dzieci, a dzięki narzędziom online mają stały kontakt z lektorem oraz dostęp do najważniejszych informacji o kursie.

Zapraszam na Dni otwarte w Simon says. KLIK

Monika Kopacz