Wakacje w Polce i Anglii-podobieństwa i różnice

Wakacje w Polce i Anglii-podobieństwa i różnice

1. Terminy Wakacji:
– W Anglii wakacje szkolne są podzielone na trzy okresy: wiosenny (spring), letni (summer) i jesienny (autumn), z dodatkowymi przerwami na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Najdłuższe wakacje letnie rozpoczynają się zazwyczaj pod koniec lipca lub na początku sierpnia i trwają do końca sierpnia lub początku września.
– W Polsce wakacje letnie zaczynają się zazwyczaj na przełomie czerwca i lipca, a kończą w sierpniu.

2. Organizacja Wakacji:
– W Anglii wakacje letnie dla dzieci to czas, kiedy mogą w pełni cieszyć się beztroską, uczestnicząc w różnych letnich obozach, kursach tematycznych, zajęciach sportowych, wycieczkach, a także wyjazdach rodzinnych. Istnieje szeroka gama ofert wakacyjnych, dostosowanych do zainteresowań i preferencji dzieci.
– W Polsce dzieci również mają możliwość uczestniczenia w obozach i półkoloniach, ale oferta może być nieco mniejsza w porównaniu do Anglii. Nasza szkoła co roku organizuje Aktywne obozy i półkolonie dla dzieci połączone z naturalna nauką języka angielskiego poprzez zabawę.

3. Aktywności na Świeżym Powietrzu:
– W obu krajach dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu podczas wakacji, korzystając z letnich dni na zabawy na podwórku, wycieczki rowerowe, spacery po parkach czy wyjazdy na plażę. (5)
– W Anglii plaże są szczególnie popularne, zwłaszcza w okolicach nadmorskich kurortów, gdzie można korzystać z atrakcji wodnych, jak również bawić się na plaży.

4. Edukacja Letnia:
– W niektórych przypadkach dzieci w Anglii mogą również uczestniczyć w letnich programach edukacyjnych, które pozwalają im rozwijać umiejętności w różnych dziedzinach, takich jak nauka języka obcego, matematyka, czytanie i pisanie.
– Jest to również okazja do nadrobienia zaległości lub przygotowania się do nadchodzącego roku szkolnego. Półkolonie i obozy Simon says to doskonała okazja do kontaktu z językiem angielskim.

Podsumowując, mimo pewnych różnic w organizacji i terminach, zarówno w Polsce, jak i w Anglii wakacje dla dzieci są czasem radości, przygód i rozwoju, gdzie mogą odpocząć, cieszyć się beztroską i tworzyć niezapomniane wspomnienia.